E-Ticaret Uzmanı

Ticaret yapmak, ciddi anlamda düşünülmeden ve projelendirilmeden adım atılmaması gereken bir süreçtir. Hele bir de online dünyada ticaretle uğraşıyorsanız, daha dikkatli olmalı ve her detayı en ince ayrıntısına kadar planlamalısınız. Önceden fiziksel mağazanızda gerçekleştirdiğiniz satışları internete taşımak için profesyonel bir internet sitesine ihtiyacınız vardır. Aynı zamanda yasal yükümlülükleri de yerine getirmeli ve internet üzerinden faaliyetlerinize başladığınıza dair bildirimleri yetkili kuruluşlara yapmalısınız.

Profesyonel bir e-ticaret uzmanı ile çalışmak size:

  • İyi bir e-ticaret sitesinin
  • Satışlarınızı artıracak ürün fotoğrafçılığının
  • Yeni satışlara teşvik edecek güvenilir bir hizmetin kapılarını aralar.

E-Ticaret Uzmanı Ne İş Yapar?
E-ticaret uzmanı, tüm pazarlama sürecinde size destek olur. Siteniz hazır hale geldikten sonra ziyaretçi trafiğinin, satışların ve müşteri yorumlarının analiz edilmesi neticesinde hedeflenen başarıya ulaşılması için yapılması gerekenler, e-ticaret uzmanı tarafından belirlenir. Yeni stratejiler geliştirmek ve bu stratejileri uygulamak da satış grafiğinizi zirveye ulaştırmak için gerekenler arasında yer alır. Bu noktada rakiplerin neler yaptığı ve ne seviyede olduğu da önemlidir. Rakiplerin ilham alınacak yönleri ya da size avantaj sağlayacak açıkları varsa bunlar e-ticaret sürecinde işinize yarayabilir. Örneğin; rakibinizin en çok eleştiri aldığı konularda, müşterilerinizi memnun ederek onun müşteri trafiğini kendinize çekebilirsiniz.

E-Ticaret Uzmanı İle Çalışmanın Avantajları
Siteniz üzerinden faaliyetlerinizi sürdürürken müşteri memnuniyetinin sağlanması için stok takibi düzenli yapılmalıdır. Sürekli tükenen ürünlerle karşı karşıya kalan site ziyaretçileri, sitenize tekrar girme konusunda tereddüt yaşayabilir. Bunun yanı sıra Pazar yerlerinde de aktif olmanız son derece önemlidir. Satışlarınızı; Hepsiburada, Trendyol, Gittigidiyor gibi sitelere taşıyarak daha fazla insana kolayca ulaşabilirsiniz. Pazar yerlerinin kendilerine has bir sistemleri vardır. Bu sistemlere, ürün fotoğraflarınızı ve ürünlere ilişkin bilgileri profesyonel bir şekilde eklemeli; düzenli olarak müşterilerin sorularına ve yorumlarına cevap vermelisiniz.
E-ticaret uzmanı bu zorlu süreci nasıl yönetmeniz gerektiği noktasında size yardımcı olur ve birçok işlemi düzenli olarak takip eder. E-ticaret sitenizde mevcut sorunlar uzmanımız tarafından size rapor edilir. Böylece her zaman sorunsuz bir şekilde online dünyadaki faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz.

E-ticaret ile ilgili diğer konularda Addigi Dijital Danışmanlık’tan detaylı bilgi alabilirsiniz.