İçerik Editörlüğü

Dijital dünyada karşınıza çıkan yazılar, resimler ve videolar; içerik olarak adlandırılır. Web sitelerinde ve sosyal medya platformlarında hazırlanan içerikler, sadece kişileri değil firmaları da popülerleştirmekte ve istikrarlı bir satış grafiği yakalanmasında yardımcı olmaktadır. Bunun için profesyonel bir içerik editöründen yardım alınmalı; onun yönlendirmeleriyle web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.

İçerik editörü, mevcut web sitenizin güncel kalması için içerik girişlerini yapar. Blog yazıları, ürün açıklamaları gibi yazılı içerikleri siteye ekleyen editör ile her zaman güncel kalmanın ayrıcalığını yaşarsınız. Sitenizde bulunan resimler de editör tarafından incelenmeli ve site hızınızı yavaşlatan resimler, Adobe Photoshop gibi programlar aracılığıyla uygun boyutlara getirilmelidir. İçeriklerin belirli bir düzen içerisinde olması, yazılı içeriklerin belirli bir konu akışına göre paylaşılması, ürün açıklamaların müşterilerin aklında soru işareti kalmayacak şekilde yazılması; sadece profesyonel bir içerik editörlüğü hizmeti ile mümkündür.

SEO

Sunulan hizmetlerden biri de tüm içeriklerin SEO uyumlu olacak şekilde web sitesine eklenmesidir. SEO uyumluluğunun sağlanması için içerikler şu detaylara göre kontrol edilir:

  • Yeterli sayıda ve konuya uygun yapıda anahtar kelime kullanımı
  • Konuya göre yeterli kelime sayısı
  • Gerekli bilgilerin sunulması
  • Yazıların okunabilir, ilgi çekici ve özgün yapıda olması

Bu kriterleri sağlayan yazılar, SEO uyumlu içerik olarak adlandırılır. Sosyal medyada ise yazıdan ziyade görseller ve videolar önemlidir. Ürünleri detaylı tanıtan videolar ve kaliteli resimler, sosyal medyada belirli bir müşteri potansiyeli elde etmek için gerekli olan şeylerdir.

İçerik Editörlüğü Hizmetinin Avantajları Nelerdir?
Siz de sosyal medya ve web sitesi içerik editörlüğü hizmeti alarak farklı detaylarla aynı anda uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yukarıda bahsettiğimiz işler, oldukça kapsamlıdır ve çok zaman alır. Bu nedenle her birini kendi başınıza yapmanız mümkün değildir. İçerik editörü istihdam etmenin farklı maliyetlerini de göz önünde bulundurduğunuzda sizin için en avantajlı olanı profesyonel bir dijital ajanstan yardım almaktır. Alanında deneyimli içerik editörlerimiz sayesinde web siteniz ve sosyal medya hesaplarınız, her zaman hedef kitlenizin ilgisini cezbedecektir.

İçerik yönetimi ile ilgili diğer konularda Addigi Dijital Danışmanlıktan detaylı bilgi alabilirsiniz.